DOMA • PONDELOK - ŠTVRTOK • 22:30

Dila: 5. a 6. epizóda

19. 07 2018 23:30 | Alexandra Stahlová
Dila: 5. a 6. epizóda
Dila: 5. a 6. epizóda Foto: Global Agency

Rıza sa rozhodne zájsť za Dilou a konečne jej všetko povedať. Ibaže napokon opäť všetko dopadne úplne inak!

Dila (Hatice Şendil) je v hlbokom šoku, keď v jej náručí krehká Hacer krátko nato, ako ju zasiahne guľka nájomného vraha, vydýchne naposledy... Kým vypovedá u prokurátora, právom nahnevaný Rıza (Erkan Petekkaya) sa ponáhľa porozprávať sa so svojou mamou Melike (Hülya Darcan), pretože veľmi dobre vie, že práve ona vydala ten neospravedlniteľný príkaz! Cíti v kostiach, že týmto činom dosiahla pravý opak toho, čo chcela urobiť – že rozpútala nezmieriteľnú vojnu s Dilou. A, žiaľ, nemýli sa. Na veľkú radosť švagra Azera (Necip Memili) a zdesenie svojej mamy Eren (Yeşim Gül Akşar) i svokra Seyita (Engin Şenkan) sa totiž Dila rozhodne vlastnými rukami zabiť muža, ktorého viní zo všetkých týchto zverstiev – Rızu!

Prokurátor je Rızov dávny priateľ, preto za ním zájde spýtať sa na celú tú nešťastnú záležitosť s İhsanom (Can Nergis), Mehmetom a Hacer. Ktovie, s najväčšou pravdepodobnosťou by mu Rıza povedal pravdu, nebyť Melike, ktorá do ich rozhovoru cielene vstúpi. A je to opäť Melike, kto sa o niečo neskôr postaví pred hlaveň Dilinej zbrane – tá sa totiž dosť naivne odváži prísť hľadať Rızu až do sídla Selamoğluovcov! On o tom ale nevie, pretože je práve mimo domu, so svojím bratom Metinom (Oktay Gürsoy). Mimochodom, práve na Metina – a prekvapivo aj na Azera – urobí Dila svojím nerozumným, no predsa len prekliato odvážnym činom obrovský dojem.

Keď sa o tomto incidente dozvie Rıza, rozhodne sa za Dilou zájsť a konečne jej všetko povedať. Ibaže napokon opäť všetko dopadne úplne inak, pretože Dila ho požiada o pomoc. Chce, aby ju naučil používať zbraň – a on ju jednoducho nedokáže odmietnuť... Azera sklame i nahnevá, keď ho Fatma (Ayfer Dönmez) opäť odmietne – a len ho to utvrdí v rozhodnutí zniesť Rızu zo sveta, hneď ako bude mať príležitosť! No hoci to tak možno na prvý pohľad nevyzerá, İhsanova tragická smrť nepriniesla všetkým zúčastneným len žiaľ, zúfalstvo, hnev a nenávisť. Ako prvý si to uvedomí jeho otec, ktorého nečakané vyznanie Dilu poriadne zaskočí...

Sledujte v pondelok, 23. júla, o 22.25 a v utorok, 24. júla, o 22.25!

Komentáre ( 0)