DOMA • PONDELOK - ŠTVRTOK • 22:30

Dila: 19. a 20. epizóda

13. 08 2018 23:25 | Alexandra Stahlová
Dila: 19. a 20. epizóda
Dila: 19. a 20. epizóda Foto: Global Agency

Zachrániť Dilu pred Melikinou pomstu môže len malý zázrak, a ten má konkrétne meno... Rıza.

Fakt, že v hneve jediným výstrelom práve vážne zranila, a možno dokonca aj zabila Rızu (Erkan Petekkaya), Dilu (Hatice Şendil) úplne ochromí. Pri pohľade na jeho bezvládne telo a krv, ktorá jeho snehobielu košeľu sfarbuje načerveno, sa len bezmocne zvezie na zem – a nebyť Azera (Necip Memili) a Canipa (Ali Düşenkalkar), ktorí ju v mdlobách naložia do auta a odvezú do bezpečia, ktovie, ako by to napokon dopadlo? Netrvá totiž dlho a zomierajúceho Rızu nájdu Melike (Hülya Darcan) a Haydar (Hüseyin Soysalan), ktorí ho doslova v hodine dvanástej dostanú do nemocnice... Barazoğluovci sú v šoku, pretože vedia, že za Dilin neuvážený čin im Selamoğluovci vyhlásia vojnu a potečie krv. No kým Sultan (Yonca Cevher) by ju bez váhania okamžite vydala polícii, Azer a Seyit (Engin Şenkan) sú rozhodnutí ukrývať ju a chrániť, kým to len pôjde, hoci každý z iného dôvodu. Najťažšie však zjavne bude uchrániť ju pred ňou samou...

Hoci by to pri pohľade na takého tvrdého chlapa tipoval málokto, Haydar je hlboko v srdci nepredstaviteľný romantik, a preto, len preto, nielenže Dilu nezastrelí, keď ju zazrie v nemocnici, ale naopak umožní jej vidieť Rızu. Vie totiž, že ak ho vôbec nejaký zázrak dokáže uzdraviť a prebrať z kómy... Tak jeho meno bude určite Dila! A našťastie sa nemýli. Alebo nanešťastie, ak uvážime, čo nasleduje krátko po jeho prebudení. Hoci totiž Rıza klame, že netuší kto naňho strieľal, len aby Dilu ochránil, nik z rodiny mu neverí, a tak na príkaz pomstychtivej Melike vzápätí po zuby ozbrojení Selamoğluovci napochodujú k Barazoğluovcom - aby Dilu našli a popravili! Zachrániť ju môže tiež len malý zázrak, a aj ten jej má konkrétne meno... Rıza.

Žiť bez lásky je ťažké a nekonečne boľavé, no niekedy je strach z toho, čo by mohlo človeka raniť i mnohých iných vecí jednoducho priveľký, a tak je ľahšie skrátka... Ujsť. Preto asi veľmi neprekvapí, že si zničená Dila po tom všetkom, čo prežila, zvolí útek do ubíjajúcej samoty. No predsa len trochu prekvapujúce iste je, že obranný útek pred láskou si zvolí i Azer, ktorý si tak s Fatmou (Ayfer Dönmez), hoci si to zatiaľ zjavne ani sama neuvedomuje, nečakane vymení úlohy – zrazu totiž pomaly na každom kroku prenasleduje, provokuje a dobýva ona jeho!

Sledujte v utorok, 14. augusta, o 22.20 a v stredu, 15. augusta, o 22.25!

Komentáre ( 0)